odalarodalarodalarodalar

Uygulama Alanları

E-posta Yazdır PDF

Mermerin başlıca tüketim alanları, inşaat sektörü, güzel sanatlar alanı ve dekorasyon olsa da, en geniş kullanım alanını inşaat sektörü teşkil eder. Binaların iç ve dış kaplamaları, dekorasyon işleri, anıtlar, heykeller ile süs ve hediyelik eşya imalatı önemli tüketim alanlarını oluşturur. Özellikle binaların iç kısımlarında yer döşemesi ve duvar kaplamaları, merdiven basamakları, sütunlar, şömine, mutfak ve banyolarda kullanılır. Hediyelik eşya ve el sanatları dalında ise, vazo, biblo, avize, şekerlik vb. yapımında, özellikle parlak ve canlı renkli mermerler kullanılır. Mezar ve mezar taşlarında da, önemli miktarlarda mermer tüketilir.

Traverten dış yapıların kaplanmasında ve döşemelerinde, hakiki mermerler iç mekanlarda kullanılırken, son yıllarda granitin üstünlüğünü her iki yönde de artıyor. İyi cila alma, renk çekiciliği ve sağlamlığı nedeni ile granit, aynı zamanda figür işlemeciliğinde de sıkça kullanılıyor.

Mermer taşlarının kimyasal bileşimi kalsiyum karbonat olduğu için kimya, yem ve gübre alanlarında, karayolu, beton asfalt ve son kat dolgu malzemesi olarak da kullanılır. Parça kırıntılarından ise, paledyen, mozaik ve suni mermer yapılır.

FOTOĞRAF GALERİ

hakkimizdahakkimizdahakkimizdahakkimizda

ZİYARETÇİ SAYACI

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün27
mod_vvisit_counterBu Hafta3841
mod_vvisit_counterBu Ay16038
mod_vvisit_counterTüm Zaman371102
Facebook'ta Paylaş
Buradasınız: HİZMETLERİMİZ Uygulama Alanları